Публікації

Презентація до уроку Тарасові шляхи у памяті людській

Зображення
Постановка звука [ш] (комплекс занять) Постановка звука [ш ] (комплекс занять) Заняття №2 Мета:підготовка артикуляційного апарату до постановки звука [ш]; розвиток навички звукового аналізу; розвиток фонематичного слуху. устаткування:   дзеркало, чорні і білі квадрати (фішки). Хід заняття: Оpгмомент. Постановка мети заняття. 2. Показ правильної артикуляції звука [ш] логопедом. При проголошенні звуку [ш] губи злегка витягнуті і округлений, зуби «парканчиком» зближені, але не стикаються, відстань між ними 2-3 мм, мова «чашкою» піднятий вгору, повітря тепле, струмінь спрямована посередині мови вгору, голос не звучить. Артикуляційна гімнастика. 4. «Подумай, не поспішай».За допомогою картинок підбери слово, яке починається на останній звук слова: мак, кіт, гарбуз, альбом, мама, лелека, тополя, липа, антена, автомат, танк, кубики, індик, краплі. Гра «Чорний - білий» - розвиток фонематичного слуху. Мета: знаходження звука [ш] у словах, які сприймаються на слух. Підніміть чорну фішку, якщо п
Постановка звука [з] (комплекс занять) Постановка звука [з] (комплекс занять) Положення органів апарату артикуляції при правильному проголошенні звуку [з] Зуби зближені і знаходяться на відстані 1 мм. Губи розтягнуті як при посмішці. Мова впирається в нижні різці, посередині мови утворюється «жолобок», за яким йде струмінь повітря, що видихається. Звук [з] глухий, вимовляється без участі голосу. Прийоми роботи з постановки звуку [з] Слухове сприйняття звуку. Створення слухового образу звуку Ігрові прийоми. «Свістелочкі». «Завірюха». Формування зорового образу звуку Показ артикуляційної позиції звуку на муляжі або артикуляційної схемою. Показ артикуляції профілю. Формування кинестетического образу звуку (відчуття положення органів артикуляції) Показ положення органів артикуляції за допомогою пальців рук. Стислі пальці правої руки (імітація мови) опустити до основи пальців лівої руки (як ніби це нижні зуби). Опис положення органів артикуляції при вимові звуку [з]. Відкрити рота. Опустити
Розробка занять з логопедії. Розробки занять з логопедії заняття 1 Вправи на дихання «Гармошка». І. п. - стояти прямо, руки опустити. Покласти долоні на животик, зробити глибокий вдих через ніс. Затримати дихання на 1-2 секунди. Видих через рот. Розвиток сили видиху. "Холодний вітер". Набравши в легені повітря, з силою дути через витягнуті вперед трубочкою губи. Піднести до рота тильну сторону долоні. Повинна відчуватися різка б'є холодний струмінь. Ігрові вправи «Посмішка». «Радіємо зустрічі з одним». Розтягнути губи в усмішці до межі і утримувати їх в напруженому положенні деякий час. Зуби зімкнуті. Повторити 3-4 рази. «Мавпочки-кривляки». Рухи зімкнутими губами в праву і ліву сторону. (Що стосується труднощі допомогти вказівними пальцями.) Вправи на распластиваніе і зміцнення бічних країв мови «Доріжка». Покласти широкий розпластаний мову на нижню губу і утримувати його в такому положенні під рахунок до 5. «Мова шукає шпаринку в парканчику». Висування розпластаного м
Практичні завдання вчителю для допомоги дитині з розладом мовлення Практичні завдання вчителю для допомогти дитині з розладом мовлення Тяжкі порушення мовлення (ТПМ) – це низка розладів мовлення (афазія, дизартрія, ринолалія, заїкання), які супроводжуються загальним його недорозвитком тяжкого ступеня та характеризуються різко вираженою обмеженістю засобів мовленнєвого спілкування в умовах нормального слуху та збереженого інтелекту (Л. С. Волкова). Які ж практичні завдання може робити вчитель, щоб допомогти дитині з розвитком мовлення? Основну корекційно-розвиткову роботу здійснює вчитель-логопед. Робота учителя початкових класів, повинна бути узгодженою з діяльністю не тільки логопеда, але й інших членів команди психолого-педагогічного супроводу. Вони й пропонують йому для впровадження на уроках певні практичні завдання залежно від того, на якому етапі виконання індивідуальної програми розвитку (ІПР) він перебуває. Тобто практична діяльність є синхронною і узгоджується під час скла